فیلم شرینک پک

فیلم شرینک پک

Rate this post

پوششی که در بسته بندی شرینک استفاده می گردد فیلم شرینک پک ( Shrink Wrap film ) نام دارد. نایلون شرینک پک در کیفیت نهایی محصول شیرینگ شده نقش به سزایی دارد. معمولا این نایلون ها به صورت رولی هستند و در بسته بندی محصولات صنعتی از رول هایی با ضخامت بالاتر و کدر تر و در سایر موارد از جنس های شفاف و نازک تر برای جلوه و زیبایی بیشتر استفاده می شود.

این نایلون ها دور محصول قرار می گیرند و با عبور از تونل حرارتی دچار جمع شدگی می شوند. انقباض نایلون نیز به جنس آن بستگی دارد که می بایست با توجه به میزان آن، درجه حرارت کوره دستگاه شرینک پک و سرعت دستگاه نوار نقاله متصل به ماشین تعیین گردد.

> همچنین بخوانید: نایلون استرچ پالت

برخی بطری های شیشه ای یا پلاستیکی پت به منظور جلوه نمایی و معرفی محصول به کمک فیلم لیبل شیرینگ پوشش دهی می شوند. تفاوت این فیلم ها در چاپی و رنگی بودن آن ها است. همچنین فیلم شرینک پک ساده به منظور بسته بندی و نگه داری چندتایی چند محصولات در کنار هم استفاده می شود، در صورتی که معمولا از نایلون لیبل شرینگ برای زیبایی و پلمپ نمودن بخشی از بطری استفاده می شود.

لیبل شیرینگ

> همچنین بخوانید: فیلم لیبل شیرینگ

جنس فیلم شرینک پک

نایلون شیرینگ پک از مواد پلاستیکی تهیه می شود که مهمترین آن ها عبارت است از:

  • Polyolefin (POF) : پلیولفین از  مواد ۱۰۰درصد قابل بازیافت تولید می شود. ظاهر آن شفاف و بسیار براق است. برای بسته بندی های کوچک مانند اسباب بازی ها مناسب است و سازمان FDA این مواد را برای برای مواد خوراکی بلامانع دانسته است.
  • PE : این مواد از Low Density Polyetylene (LDPE) یا پلی اتیلن کم چگالی تولید می شود. قدرت نگهداری بالایی دارد و برای شرینک قطعات بزرگ استفاده می شود. می توان روی این نوع از فیلم شرینک چاپ نیز انجام داد.
  • PVC : همانن روکش های سلفونی است و در برابر پارگی مقاوم است. برای بسته بندی محصولات کوپک مانند بسته های CD خام و کالاهای غیر غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.