دستگاه شرینک پک ( shrink wrap machine ) در زمره رایج ترین ماشین آلات حوزه بسته بندی به شمار می رود. کاربری ساده و ویژگی های فراوان آن سبب شده در اغلب صنایع کوچک و بزرگ از این دستگاه بهره برداری شود.

انواع دستگاه شرینک پک

شرینک پک اتوماتیک

شرینک پک اتوماتیک

در حقیقت این دستگاه یک خط تولید کامل بسته بندی بدون دخالت انسان است که تمام بخش های کار را به صورت خودکار و مکانیزه انجام می دهد. شماره زن، ردیف کن، دستگاه نوار نقاله و رول باز کن جزو تجهیزات این ماشین است. شرینک اتوماتیک ظرفیت ۱۵ بسته در دقیقه را دارد. کوره دستگاه تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد گرما تولید می کند.

تابلو برق این ماشین از نوع PLC و مجهز به دو عدد اینورتر برای تعیین میزان سرعت دستگاه است. تیغه های دوخت فیلم شرینک از روکش گرانیتی تهیه می شود تا بهترین نتیجه و بالاترین طول عمر را داشته باشد. سیستم خنک کاری انتهایی فرایند شرینک کاری توسط ۴ عدد فن مدیریت می شود تا بسته بندی نهایی با بهترین کیفیت پایان یابد.

صنایع و کارخانجات بزرگ برای اتوماسیون در بسته بندی خود از دستگاه شرینک پک اتوماتیک استفاده می کنند.

> دستگاه شرینک پک اتوماتیک <

شرینک پک نیمه اتوماتیک

تولید کنندگان برای شرینک کردن محصولات خود در سطح تعداد متوسط از شرینک پک نیمه اتوماتیک استفاده می کنند. بسته بندی جعبه های کوچک، بطری های نوشابه و دوغ و حتی کتاب موارد کاربرد این ماشین است. سرعت نوارنقاله با وجود اینورتر قابلیت تنظیم دارد.

در شرینک پک نیمه اتوماتیک اپراتور بسته ها را به صورت دستی روی دستگاه نوار نقاله قرار داده و به سمت تیغه دوخت حرکت می دهد و با فشردن شاسی عملیات برش فیلم و حرکت به سمت کوره پخت را رقم می زند. برق مصرفی دستگاه ۳۸۰ ولت و به صورت ۳ فاز کار می کند. تیغه دوختو برش فیلم از روکش تفلون تهیه می شود.

> دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک <

شرینک پک نیمه اتوماتیک

شرینک پک بغل دوخت

بسته ها و جعبه هایی که دارای طول بیشتر نسبت به عرض خود هستند نیاز است تا از بغل عملیات برش و دوخت فیلم شرینک در آن ها انجام گیرد. به همین منظور از دستگاه شرینک بغل دوخت استفاده می شود. رول پارچه، انواع کاغذ دیواری و کاغذهای رولی پلات مواردی استفاده آن است.

> دستگاه شرینک پک بغل دوخت <

شرینک پک بغل دوخت
لیبل شرینک

لیبل شرینک

برای شرینک کردن درب، بدنه یا بخشی از بطری های دوار شیشه ای، پت و پلاستیکی از لیبل شرینک استفاده می شود. دستگاه لیبل شرینک هم دارای بعد زیبا کردن محصول را دارد و هم بد حفاظتی. امروزه درب بسیاری از بطری ها را به وسیله لیبل شیرینگ پلمپ می کنند. این روش در فروش و جلب نظر مشتری حائز اهمیت فراوانی است.

> دستگاه لیبل شرینک <

شرینک جک پارویی

شرینک جک پارویی

برای کنار گیری و ردیف کردن محصولاتی که می بایست چند تایی در کنار هم قرار گیرند و سپس شرینک شوند از مکانیزم جک پارویی شکل استفاده می شود. این جک بسته ها را در کنار یکدیگر قرار داده و به سمت فرایند شرینک هول می دهد. قوطی های رب و بوکس های نوشابه نمونه هایی از استفاده دستگاه شرینک جک پارویی هستند.

> دستگاه شرینک جک پارویی <

شرینک پالت

برخی از تولیدات کارخانجات به روی پالت های چوبی، فلزی یا پلاستیکی سوار می شوند که می توان به کولر آبی، بخاری، ماشین لباسشویی و قطعات خودرو اشاره داشت. برای سهولت در حمل و نقل و عدم آسیب رسی به محصولات آن ها را روی پالت خود شرینک می کنند. این ماشین توانایی شرینک ۱۵ پالت در ساعت را دارد.

> دستگاه شرینک پالت <