از دستگاه شستشوی میوه و سبزیجات به منظور آب کشی، میکروب زدایی و بهداشتی کردن این نوع مواد غذایی و آماده سازی آن ها برای بسته بندی، طبخ یا ایجاد سایر فرایند های تولیدی می باشد. این ماشین دارای مخزن آب بسته است که با گردش درآمدن آب سبب می گردد میوه جات و انواع سبزی ساقه دار، پهن برگ و … شستشو شوند. البته این ماشین دارای دستگاه های تکمیل کننده ای است که در زیر به آن ها اشاره می گردد.

دستگاه خشک کن سبزیجات و میوه جات

عمده مصرف این ماشین برای مشاغل بسته بندی مواد غذایی، کارخانه جات فرآوری مواد غذایی، بنگاه های زود بازده، باغ دارانی که فروش از تولید به مصرف دارند و … است.

خط شستشوی میوه و سبزی

دستگاه شستشوی میوه و سبزیجات صنعتی

دستگاه شستشوی میوه و سبزیجات صنعتی

این نوع از دستگاه شستشو میوه و سبزی به صورت اتوماتیک عمل می کند. میوه و سبزی در آن به کمک گردش و چرخش آب و همچنین تولید حباب شستشو می شوند. دستگاه های تکمیل کننده ای در ابتدا و انتهای این دستگاه قابل نصب هستند که در پایین به آن ها اشاره شده است.

۱.۵ تن سبزی و میوه به کمک دستگاه اشاره شده در هر ساعت با کمترین میزان مصرف آب شستشوی می شوند.

> دستگاه شستشوی میوه و سبزیجات صنعتی <

دستگاه شستشوی سبزیجات مرحله ای

دستگاه شستشوی مرحله ای دارای وان های متعددی است که میوه و سبزی ها با قرار گرفتن در آن ها پاکیزه می شوند. این دستگاه در تعداد وان های متخلف از ۳ تا ۵ وان مختلف تولید می شود. عموما در وان های اولی گلگیری انجام می شود و در وان های بعدی شستشوی و ضد عفونی کردن انجام می شود.

از دستگاه شستشوی مرحله ای برای انواع سبزیجات ریشه ای و دسته ای و انواع سبزی های برگ دار جهت اطمینان از شستشوی دقیق استفاده می شود.

دستگاه شستشوی سبزیجات مرحله ای

وان گلگیر

وان گلگیری به منظور رفع گل و لای چسبیده از زمین کشاورزی به سبزی و میوه اسفاده می شود. این دستگاه در ابتدای خط شستشو قرار می گیرد.

> دستگاه وان گلگیر <

وان گلگیری سبزی و میوه
وان شستشوی سبزی و میوه

وان شستشوی سبزی و میوه

به منظور غوطه ورسازی اولیه و خیس شدن سبزی و میوه و انجام فرآیند شستشوی بهتر و راحت تر از این نوع وان استفاده می شود.

وان شستشوی سبزیجات و میوه جات <

آبگیر سانتریفیوژ

انتهای خط شستشو به منظور آبگیری سطی از روی برگ های سبزی ها از این نوع خشک کن استفاده می شود تا رطوبت سبب پلاسیده شدن زودهنگام نشود.

> دستگاه آبگیر سانتریفیوژ <

آبگیر سانتریفیوژ سبزی جات
نوار استیل آبکشی

نوار استیل آبکشی

نوار استیل آبکشی تسمه نقاله ای توری شکل است که در بالای بخشی از آن آبپاش های ثابتی تعبیه شده تا در انتهای فرآیند شستشو، روی میوه و سبزی ها آپاشی شود.

> دستگاه نوار استیل آبکشی <